Co je to iKOTVA ? …

Odpověď je jednoduchá. Od roku 1972 autor webových stránek a redaktor televize KOTVA působil jako ochotnický herec kuřimského divadelního spolku SATURN, působícím nejen v produkci pohádek pro děti, ale i žánru Osvobozeného divadla. Spolek v roce 1985 zanikl úmrtím režiséra Emila Skřičky, a velmi záhy zeřel i jeho zástupce Bohuš Hledík. Po Emilu Skřičkovi byla pojmenována jedna z ulic v Kuřimi, místní části Podlesí.

Od roku 1986 se autor začal zabývat různými stavebními činnostmi na povolení a registraci tehdejšího ONV Brno venkov. Po roce 1989 k technickým činnostem přidal i pořádání koncertů, burz, tanečních zábav, plesů, dětských karnevalů a pod. Z toho čirou náhodou vznikl náš název KOTVA, jenž je pouze složeninou prvních písmen již prováděných činností.

„K“ = kulturní, „O“ = osvětová a obchodní, „T“ = technická, „V“ = výstavní a video, „A“ = agentura. A to  „i„?  No přece  na internetu.

Obsah stránek a televizního vysílání tvoří bez nároku na honorář, v převážné míře jako kameraman, redaktor a vydavatel Aleš Kadlec. V kabelové televizi Kuřim působí v souladu s Licencí pro televizní vysílání, udělenou Radou České republiky pro rozhlasové a televizní vysílání v Praze, zkráceně RRTV. (Viz internetové stránky rrtv.cz, odkaz „Provozovatelé televizního vysílání šířeného prostřednictvím kabeloových systémů.“)

Zde na webových stránkách se  jednotlivé příspěvky audiovizuální tvorby objevují samostatně pro případné snadnější hledání témat veřejností. V televizním vysílání v Kuřimi v kanálu KOTVA jsou některé příspěvky z časových důvodů pro televizní vysílání posléze upraveny (zkráceny), ale i seřazeny jinak, protože Radou (RRTV) schválená vysílací smyčka je časově omezena na 4 hodiny. Ta se následně neustále opakuje po sedm dní v týdnu a denně po celou dobu do 0.00 hodin do 24.00 hodin. Proto webové stránky zcela nekorespondují časem a počtem čísel vydání, s vysíláním televizního infokanálu KOTVA v Kuřimi. Zde na stránkách je toho více, nejsou zde však reklamy a upoutávky.

Poznámka: reklamu řeší zákon 231/2001Sb., podle kterého tvoříme i zdejší příspěvky. Musí obsahovat na začátku i konci samostatnou reklamní znělku, takže nevidíme důvod ji připojovat k některé sekvenci či příspěvku.

Webové stránky a posléze i televizní vysílání obsahují příspěvky naší dokumentaristické tvorby událostí a činností, kterými se před naší kamerou zabýval, nebo je vytvářel, jiný subjekt nebo osoba, a to bez jakékoliv možnosti našeho vměšování, ovlivnění jejich vzniku nebo průběhu. Naše působnost nikdy žádný obsah dokumentovaného projektu nevytváří, nýbrž ho pouze dokumentuje nebo posléze upravuje ve prospěch osvěty a nezkreslovaných informací. Pro televizi jsou potom některé kráceny, hlavně koncerty a sportovní akce dospělých.

Nedali jsme nikomu svolení, a to ani provozovateli webu, k připojování reklam a upoutávek na naše příspěvky. Naše tvorba není využívána komerčně, jde opět pouze o naše hobby příspěvek, podpora bohulibé aktivity a dokumentace tvorby činností jiných lidí. Je to náš aktivní příspěvek k protidrogové osvětě a podpora společensky pozitivní aktivní činnosti.

Právě z tohoto pozitivního důvodu našeho myšlení neoznačujeme na konci našich pořadů zakroužkovaným C. Naše dokumenty a reportáže si může kdokoliv pozitivně působící kopírovat a vkládat jako podpůrný videomateriál k propagaci a vizualizaci vlastních aktivit. Proto konec našich pořadů neoznačujeme na konci „céčkem“ v kroužku, ale naopak ho ukončujeme sloganem LIDEM PRO RADOST.  Barometrem je pro nás, že jsme většinou na další akce upozorňováni, zváni a na akcích jsme s kamerou srdečně vítáni. Jak by asi řekl Václav Havel. iKOTVA neprodukuje BLBOU NÁLADU.

Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Archiv

    Počítadlo návštěv

    Celkem :
    Online :