iKotva287. Drásov, Chudčice, Kuřim, Lipůvka, plesy, Loucký klášter ve Znojmě.

Sobota, Duben 13, 2013
Napsal Aleš Kadlec

V průběhu plesové sezóny 2013 jsme tyto akce v našem regionu navštívili s kamerou.  1.února jsme zdokumentovali Ples Orla ČR a Místního sdružení v kulturním domě v Kuřimi.  16.února byl pořádán Sportovní ples v Chudčicích.  17. února uspořádala Obec Chudčice Dětský karneval.  1.března se uskutečnil Školský ples, který pořádala Základní škola v Lipůvce.   2.března se uskutečníl v kulturním domě 18. Reprezentační ples Města Kuřimi.   2.března pořádal Městys Drásov Maškarní karneval.   2.března v tělocvičně TJ Sokol Kuřim pořádala T.O. Llano Estakádo Večer Trampských písní.   6.března pořádalo Obč. sdružení ABC Vital oslavu MDŽ v Kulturním domě.   20.března pořádalo Centrum sociálních služeb pravidelné setkání seniorů s hudbou a tancem. Loucký klášter ve Znojmě byl našim cílem s kamerou. Navštívili jsme degustační večer společnosti Znovín Šatov, když Loučský klášter z části využívá k propagačním i prodejním účelům. Podobné degustační večery pořádá pro svoje věrné zákazníky, mezi něž patříme i my.

Ples Orla v kulturním domě v Kuřimi. Hrála na něm kapela Františka Hasoně a cimbálová muzika Donava Těšany. Plesové předtančení obstaral taneční klub Éirigh Tišnov. Předvedl tradiční irské tance.

16. února byl pořádán Sportovní ples v Chudčicích. O hudbu moderní se postaralo duo Meluzína, o hudbu lidovou hráli Galáni z Přibyslavic. Místo plesového předtančení předvedli cvičenci oddílu infightingu TJ Sokol Moravské Knínice svoji cvičební a exhibiční sestavu.

17. února uspořádala Obec Chudčice Dětský karneval.

1. března se uskutečnil Školský ples, který pořádala Základní škola v Lipůvce. Na plesu hrál Nova band. O plesové předtančení v polonézovém stylu se postarali žáci osmé a deváté třídy.

2. března se ve velkém sálu kulturního domu v Kuřimi uskutečnil XVIII. Reprezentační ples Města Kuřimi. Ve vstupní hale u šaten vyhrávala dechová hudba ZUŠ Kuřim Kuřímanka s vedoucím učitelem ZUŠ Františkem Šťastným.  O hudební část se nejprve postaral Aritmic band ZUŠ v Kuřimi pod vedení MgA. Josefa Koláře. Hlavní hudební produkci obstaral Pavel Helan se svojí kapelou. V části pro plesové předtančení účinkoval Taneční škola R+P Bartůňkových. Průvodní slovo měl profesionální konferenciér a hlasatel extraligového hokejového klubu Kometa Brno, Michal Chylík.

2.března pořádal Městys Drásov v tělocvičně TJ Sokol Drásov velmi povedený Maškarní karneval.

2. března pořádala Tramská osada Llano Estakádo Kuřim v tělocvičně TJ Sokol Kuřim Večer tramských písní. V úvodu vystoupil nejprve samostatně a posléze i s hlavní kapelou, Pěvecký sbor Pavlíny Zámečníkové. Hlavní kapelou byla skupina GASUKO Kuřim.

6. března pořádalo Občanské sdružení ABC Vital Kuřim oslavu MDŽ. O hudební náplň odpoledne a večera se starali manželé Maškovi, kteří jsou tradiční kapelou při pravidelných setkáních seniorů s Centrem sociálních služeb.

20. března pořádalo Centrum sociálních služeb Kuřim pravidelné posezení kuřimských seniorů s tancem a písničkou. V úvodu vystoupil dětský pěvecký sbor Základní školy Kuřim, Jungmannova 813 pod vedení Mgr. Jindřišky Dvořáčkové. Po nich byla informace Jitky Navrátilové, referentky a kurátorky odboru Sociálních věcí MěÚ Kuřim. Její informační přednášku uvádíme v  našem webu ve Zpravodajství č.285. Po ní, společně s manželi Maškovými, zazpíval nový „Dívčí“ pěvecký sbor Melodie složený ze seniorek na tyto akce seniorů pravidelně na akce chodících. Potom  už hráli, tradičně, manželé Maškovi.

Loučský klášter ve Znojmě byl našim cílem s kamerou. Navštívili jsme degustační večer společnosti Znovín Znojmo, když Loučský klášter z části využívá k propagačním i prodejním účelům. Podobné degustační večery pořádá pro svoje věrné zákazníky, mezi něž patříme i my. Můžete si tedy udělat obrázek, jak řízená degustace profesionálního vinařství skutečně probíhá. Dokument z akce jsme však proložili zajímavou obrazovou koláží obrazů a karikatur vystavovaných na chodbě k několika sálům. Odbornou degustaci prováděl ředitel Znovínu Ing. Pavel Vajčner.

Pěkný den.

()

Zanechte vzkaz

Duben 2013
Po Út St Čt So Ne
« Bře   Kvě »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

    Počítadlo návštěv

    Celkem :
    Online :